Głównym spośród globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze miasta są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki pojawił się przez wzrost liczby aut na polskich ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.