Najczęstsze problemy dam na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za facetami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku świetnie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak niezwykle je to dotyka. Rozpatrzmy co poniektóre z przyczyn, dla których tak się stało, oraz sposoby, w jakie kobiety mogą zapobiegać problemom na emeryturze.

Dama na emeryturze a problemy pieniężne
W wielu specjalizacjach kobiety w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Ponadto ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem dzieci i przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały wychowywać swoje dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, gdy był w stanie rozwijać własną karierę. Kiedy damy te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, strwoniły cenny czas i dochody, a też składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości pań jest to, że kobiety są normalnymi opiekunami własnej rodziny, są niezliczone przypadki, w których panie musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, zapewniające niebezużyteczną opiekę dziecku specjalnej troski, starszym rodzicom lub też teściom i pewnie schorowanemu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przysporzyło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, iż kobiety przeważnie żyją dłużej aniżeli faceci oraz najczęściej mają więcej kłopotów medycznych.